تبلیغات
پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرآن‌که گنجشکی را بیهوده شکار کند، او در روز قیامت نزد پروردگار شکایت خواهد برد که پروردگارا! بنده تو بیهوده مرا کشت بدون آن‌که هیچ سودی از کشتن من نصیب او شود. شکار و صید

شکار و صید
انسان های بزرگ با بن بست مواجه نمی شوند یا راهی خواهند یافت یاراهی خواهند ساخت ... 
نویسندگان
نظر سنجی
شما در چه مناطقی به شکار می روید ؟(امکان انتخاب چند گزینه وجود دارد )صفحات جانبی
لینک های مفید

صید ماهی

  مسأله2624.  اگر ماهی فلس دار را زنده از آب بگیرند، و بیرون آب جان دهد پاك و خوردن آن حلال است. و چنان چه در آب بمیرد پاك است ولی خوردن آن حرام می‎باشد. ولی اگر دامی در آب برای صید ماهی نصب كنند، و ماهی بعد از به دام افتادن، در آب بمیرد حلیت آن بعید نیست، اگرچه احوط ترك خوردن آن است. و ماهی بی‎فلس را اگر چه زنده از آب بگیرند و بیرون آب جان دهد، حرام است.

  مسأله2625.  اگر ماهی از آب بیرون بیفتد، یا موج آن را بیرون بیندازد، یا آب فرو رود و ماهی در خشكی بماند، چنان چه پیش از آن كه بمیرد، با دست یا به وسیله دیگر كسی آن را بگیرد، بعد از جان دادن حلال است.

  مسأله2626.  كسی كه ماهی را صید می‎كند، لازم نیست مسلمان باشد و در موقع گرفتن، نام خدا را ببرد.

  مسأله2627.  ماهی مرده‎ای كه معلوم نیست آن را زنده از آب گرفته‎اند یا مرده، چنان چه در دست مسلمان باشد و با آن معامله ماهی حلال بنماید، حلال است و اگر در دست كافر باشد، اگر چه بگوید آن را زنده گرفته‎ام حرام می‎باشد، مگر آن كه یقین حاصل شود یا دو شاهد عادل شهادت دهند كه راست می‎گوید.

  مسأله2628.  بنابر احتیاط باید از خوردن ماهی زنده خودداری كرد، هر چند حلیت آن بعد از گرفتن بعید نیست.

  مسأله2629.  اگر ماهی زنده را بریان كنند، یا در بیرون آب پیش از جان دادن بكشند، احتیاط آن است كه از خوردن آن خودداری نمایند، اگر چه حلیت آن بعید نیست.

  مسأله2630.  اگر ماهی را بیرون آب دو قسمت كنند، و یك قسمت آن در حالی كه زنده است در آب بیفتد، بنابر احتیاط واجب قسمتی را كه بیرون آب مانده نباید خورد.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام و عرض اردت...
جا دارد از تمامی شما بازدید کنندگان عزیز که تا امروز مارو همراهی کردید تشکر کنم...
...........درباره ی وب ..............
به بهترین وب شکار صید خوش امدید
مفتخریم از همراهی شما

با تشکر از انتخاب شما...
این وب را بیشتر بشناسید
بسم الرحمن الرحیم وب شکار که با اسم شکار و صید کار خودش رو ادامه می دهد یکی از بهترین وب های شکار وصید و طبیعت است از اونجا که این وب بدون هیچ چشم داشت مادی کار می کند و هدف اون حفاظت از محیط زیست و همینطور استفاده درست از آن است ...وب شکار صید علاوه بر معرفی مناظق حفاظت شده سعی دارد با معرفی اسلحه های روز دنیا و همینطور انواج جانواران و پرنده ها و ماهی ها اطلاعات جامع ای در اختیار بازدید کنندگان عزیز قرار دهد....از اینکه با ما همراه هستید سپاس گزاریم ...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

پیغام ورود و خروج