تبلیغات
پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرآن‌که گنجشکی را بیهوده شکار کند، او در روز قیامت نزد پروردگار شکایت خواهد برد که پروردگارا! بنده تو بیهوده مرا کشت بدون آن‌که هیچ سودی از کشتن من نصیب او شود. شکار و صید

شکار و صید
انسان های بزرگ با بن بست مواجه نمی شوند یا راهی خواهند یافت یاراهی خواهند ساخت ... 
نویسندگان
نظر سنجی
شما در چه مناطقی به شکار می روید ؟(امکان انتخاب چند گزینه وجود دارد )صفحات جانبی
لینک های مفید

چگونه یک تیر اندازی دقیق انجام دهیم

اگر چه تیر اندازی دقیقی برای شکار بخصوص با اسلحه های ساچمه زنی خیلی  لازم نیست ولی اصابت دقیق تیر به هدف به خصوص با تفنگ های گلوله زنی باعث می شود که از تیر اندازی لذت بیشتری ببریم و نکات کوچک و بسیار مهم بسیاری دست به دست هم می دهد تا یک تیر اندازی خوب حاصل گردد.و حالا این نکات :

1- به تفنگ کاملا رسیدگی نمائید و آن را دوست داشته و به آن عشق بورزید.یاد بگیری که چگونه باید تمیز و روغن کاری و سرویس شوند

2- تفنگی را که با آن تیر اندازی می کنید کاملا بشناسید.یاد بگیرید که چگونه تیر اندازی می کند و چگونه تعمیر می شود .

3- بررسی کنید که چه مهماتی از نظر کیفیت جزء بهترین می باشد (  سعی کنید حتی الامکان در تیر اندازی از آنها استفاده نمائید )

4-قبل از عمل شلیک نفس خودرا در سینه حبس نمائید  ( بهتر است که یک نفس عمیق بکشید و نصف آن را تخلیه نمائید ).این عمل باعث جلوگیری ازلرزش و تکانهای خفیف می شود )

5- ماشه را لمس و قدری فشار دهید .ولی آن را شلیک نکنید

6- اگر دچار لرزش و یا تکانهای ناخواسته هستید و یا می شود ( لرزش ناشی از ضعف اعصاب و یا تیک عصبی و یا لرزش ناشی از ضعیف بودن ععضلات و ... ) سعی نمائید که آن را بر طرف نمائید

7- این را در نظر داشته باشید که اسلحه ای که می خواهید با آن تیر اندازی نمائید نمی خواهد به شما آسیبی برساند.شما در پشت اسلحه و در منطقه امن هستید.وقتی که بر ترس از تفنگ غلبه نمائید به تدریج دقت شما در تیر اندازی افزایش خواهد یافت.

8- با تمرکز شلیک نمائید .صدا و تکان ناشی از شلیک گلوله شما را متعجب و یک شوکی وارد خواهد نمود. اگر دقیقا زمان شلیک را بدانید و بر ترس از تفنگ غلبه کرده باشید این تعجب و شوک به حداقل خود خواهد رسید.

9- در تیر اندازی سعی کنید که حتی الامکان از دو پایه استفاده نمائید.آشنایی و استفاده از دوپایه باعث می شود که به تدریج دقت تیر اندازی شما افزایش یابد.

10- از بند تفنگ نیز می توانید استفاده کنید.اگر دو پایه در دسترس نمی باشد بند تفنگ می تواند که کمک بزرگی در تیر اندازی باشد.بند تفنگ را به دور بازوی چپ بپیچانید ( برای تیر اندازان راست دست )و با کمک آن تفنگ را محکم به کتفتان فشار دهید.این کارجدای از اینکه باعث افزایش دقت در تیر اندازی  می شود که پس از شلیک نیزبهتر می توان تفنگ را کنترل کرد.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام و عرض اردت...
جا دارد از تمامی شما بازدید کنندگان عزیز که تا امروز مارو همراهی کردید تشکر کنم...
...........درباره ی وب ..............
به بهترین وب شکار صید خوش امدید
مفتخریم از همراهی شما

با تشکر از انتخاب شما...
این وب را بیشتر بشناسید
بسم الرحمن الرحیم وب شکار که با اسم شکار و صید کار خودش رو ادامه می دهد یکی از بهترین وب های شکار وصید و طبیعت است از اونجا که این وب بدون هیچ چشم داشت مادی کار می کند و هدف اون حفاظت از محیط زیست و همینطور استفاده درست از آن است ...وب شکار صید علاوه بر معرفی مناظق حفاظت شده سعی دارد با معرفی اسلحه های روز دنیا و همینطور انواج جانواران و پرنده ها و ماهی ها اطلاعات جامع ای در اختیار بازدید کنندگان عزیز قرار دهد....از اینکه با ما همراه هستید سپاس گزاریم ...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

پیغام ورود و خروج