تبلیغات
پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرآن‌که گنجشکی را بیهوده شکار کند، او در روز قیامت نزد پروردگار شکایت خواهد برد که پروردگارا! بنده تو بیهوده مرا کشت بدون آن‌که هیچ سودی از کشتن من نصیب او شود. شکار و صید

شکار و صید
انسان های بزرگ با بن بست مواجه نمی شوند یا راهی خواهند یافت یاراهی خواهند ساخت ... 
نویسندگان
نظر سنجی
شما در چه مناطقی به شکار می روید ؟(امکان انتخاب چند گزینه وجود دارد )صفحات جانبی
لینک های مفید
شاهین از پرندگان شکاری با اندازه متوسط به شمار می رود . طول بدن آن38تا53 سانتیمر وفااصله ی دو سر بالهای آن حدود یک متر است
 پرندهی نر حدود 575تا710 گرم وزن دارد پرندهی ماده به طور قابل تو جهی از نر بزرگتر است وزن پرند ماده ما بین 910تا1190گرم می باشد . برخی از انواع این پرنده از نوع مهاجر هستند. شاهین عمومآ در نواحی کوهستانی اطراف رود خا نه ها و اکنون به صورت قابل مل حظه ای در محیط های شهرینیز دیده می شود.
L00908068064.jpg (500×334)
این پرنده در تمتم نقاط جهان ودر تمام کشورها بجز قطب جنوب دیده می شود. شاهین از زیر گونه ی های بسیاری دارد .
عمده غذای شاهین کبوتر وپرندگان آواز خوان ومر غابی تشکیل می دهد. ولی به عنوان پستانداران کوچک مثل خفاشها وخرگوشها و...رانیز شکار مکند شاهیندر محیط های شهری زندگی مکنند عمومآ از کبوتر وسار تغذیه می کند.
شاهین ها در سن 2الی 3 سالگی به سن بلوغ می رسند.
shahin.jpg (499×373)
یک جفت شاهین تا آخر عمر با هم می مانند. ودر هر سال به لانهی  قبلی خود بر می گردند زمان تخم گذاریآنان اواخر زمستان است و پرنده ماده سه تا چهار تخم می گزاردوتا32الی29 روز روی آن ها میخوابد زمانی که جوجه ها سر از تخم بیرون می آورند. پرندهی نر وظیفه ی تآمین غذا و پرنده ی ماده وظیفه ی مراقبت از جوجه ها رو بر عهده دارد.
به دلیل سرعت بالا و متابو لیک بدن شاهین ها این پرنده در مقایسه با پرندگان هم جثه خود غذای بیشتری مصرف می کند. یه نکته قابل توجه در مورد شاهین:قلب شاهین600تا900 بار در دقیقه می تپد وعمر این پرنده در طبیعت حدوده8تا10 سال است ودر اسارت 20یابیشتراست.
35774_1247382641.jpg (300×203)
شاهین سریع ترین پرنده هنگام شکار به شمار می رود و همین ویژگی اش باعث شده که در میان دوستاران شکار با پرندگان شکاری طرفدار زیادی پیدا کند . این پرنده علا قه ای به نوازش شدن از جانب انسان ندارد واین کار باعث می شود بیشتر عصبانی شود.
شاهین از هوش بالایی برخوردار است وهمین موجب می شود محل زندگیش را هرگز گم نکند.
گردآورنده:آرمین میر دورقی
درصورت سوآل...
موبایل:09167604435
لطفآ نظر بدهید...
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام و عرض اردت...
جا دارد از تمامی شما بازدید کنندگان عزیز که تا امروز مارو همراهی کردید تشکر کنم...
...........درباره ی وب ..............
به بهترین وب شکار صید خوش امدید
مفتخریم از همراهی شما

با تشکر از انتخاب شما...
این وب را بیشتر بشناسید
بسم الرحمن الرحیم وب شکار که با اسم شکار و صید کار خودش رو ادامه می دهد یکی از بهترین وب های شکار وصید و طبیعت است از اونجا که این وب بدون هیچ چشم داشت مادی کار می کند و هدف اون حفاظت از محیط زیست و همینطور استفاده درست از آن است ...وب شکار صید علاوه بر معرفی مناظق حفاظت شده سعی دارد با معرفی اسلحه های روز دنیا و همینطور انواج جانواران و پرنده ها و ماهی ها اطلاعات جامع ای در اختیار بازدید کنندگان عزیز قرار دهد....از اینکه با ما همراه هستید سپاس گزاریم ...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User

پیغام ورود و خروج